The best AVOCADO according to my friend Priya

Považuji za své obrovské štěstí, že kromě mých nejbližších, mám celý život kolem sebe i skvělé přátele. A ti mě stále posunují dopředu. Samozřejmě, že i včetně jídla a tedy vaření. Oboje miluju. Moje kamarádka Priya je překrásná ženská, skvělá advokátka, cílevědomá sportovkyně a jak jinak, výborná kuchařka. Poslední dobou se vídáme často a ona mě pokaždé překvapí něčím novým. Naposledy jsem se díky ní zbláznila do avokáda. Třeba se vám to přihodí taky.

Předně byste měli vědět, že AVOKÁDO je bohaté na vitaminy C, E, K a B6, ale také obsahuje hořčík a draslík. Avokádo ale také obsahuje vysoké množství zdravých a prospěšných tuků, které člověka snadno zasytí. Konzumace tuků zpomaluje rozklad sacharidů, což pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi stabilní. Avokádo je tedy ideální pro diabetiky.

Tento recept na pomazánku je bleskový. Můžete ji namazat na jakékoliv pečivo a nebo ji jen tak pojídat třeba s kukuřičnými chipsy.

No a teď už jen, co potřebujeme:

  • 2 zralá avokáda (musí být měkká, asi jako když zmáčknete zralou mandarinku, pecka musí být lehce oddělitelná od dužiny)
  • 1 rajské jablko
  • 1 cibule
  • 1 limetka
  • sůl

Postup:

  • vidličkou rozmačkáme dužinu avokáda a rozetřeme tak, aby vznikl hladký krém
  • osolíme, přidáme šťávu z limetky a promícháme
  • přidáme na drobno nakrájenou cibuli a rajče a vše promícháme (česká cibule bývá hodně aromatická, pomůžeme si tím, že ji před použitím na chvíli ponoříme do misky s vodou)

Jak už bylo řečeno, i malé množství avokáda vás zasytí, navíc avokádo neobsahuje téměř žádný cukr. A pozor, je strašně návykové!

Učitelka a žákyně

Dobrou chuť!

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, Listopad 2021

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply