Molly, ty tvoje splašený hormony made my day

Naše Molly právě prodělává falešnou březost. No a já, téměř matka a osoba nejbližší, jsem to vůbec nepoznala. Žádné zabydlování, budování pelíšku, tahání hraček, jak se píše v chytrých knihách se nekonalo. Přišla na to až naše veterinářka při poslední kontrole. Pravda, mohlo mě to napadnout. Molly se totiž poslední dobou opravdu chová trochu jinak. Její plachost je tatam, je dokonce až tak rozzívená, že začala nestydatě svádět chlapy všude kolem. Samozřejmě, že první, důkladnou selekci mužských obyvatel našeho domu provedla už dávno. A pouze vybrané VIP družstvo si smí užívat její přízně. V jeho čele stojí náš Pappu. Pappu je indická rodinná přezdívka pro malého chlapce a znamená něco jako baby. Užívá se podobně jako jako naše zdrobněliny. “Našemu” Pappu bude už tak kolem padesáti, ale to jméno mu zůstalo. Má na starosti odpadky v domě, prostě takový odpadový hospodář. Molly je Pappu naprosto oddaná. Což svým nestydatým flirtováním dokazuje pokaždé, když ho potkáme. Naštěstí on má zvířata rád, nejspíš i Molly a zatím před ní tedy neprchá. Tak takhle to bylo až do minulého týdne. Než se tu objevil Deepak. Krásný a usměvavý, mladý kluk z Biháru, který přijel posílit partu řemeslníků, jež tu již od ledna opravuje náš dům. Jedno letmé setkání na schodech a Molly se zamilovala. Bez jediného mrknutí byl Pappu v mžiku zacouván na potupnou druhou pozici. To se rozumí, že Deepak miluje zvířata. Ale taky je slušný a jako většina Indů neumí říkat ne. Což si Molly okamžitě vyložila po svém a chová se jako samice na lovu. Trpělivě, leč vytrvale si jde za svým. Dokáže i celé hodiny prosedět na rohožce před Deepakovým bytem a zírat na jeho dveře. Na mé volání “pojď domu, uvařila jsem ti kuře”, reaguje otočením hlavy na druhou stranu. Naše dobrá pověst tímto vzala za své. A běžná komunikace s domovními liftmeny a watchmeny se rázem omezila na jejich hlášení, kde se který muž v daném okamžiku zrovna nachází. Aniž bych se na to kdy ptala, samozřejmě.

I splašené hormony se dají prý zklidnit. Tedy, tvrdí to naše slečna vet doktorka. Předepsala jí na to bláznění homeopatické kapky a slíbila, že co nevidět sežene i ženicha. Nějak to tedy do příštího hárání musíme přežít.

Se řekne, homeopaticky kapky. Jenže…. Nikde u nás v okolí je nevedou. Dneska jsem se tedy konečně dokopala a vyrazila do města a do lékárny. Taxikář mě vyklopil kousek od známého Metro cinema a zbylých pár metrů jsem došla sama. Homeopatické lékárny, kterých je tu několik, se nacházejí výhradně ve známé mumbaiské Parsi čtvrti. Chvíli jsem postála s ostatními venku, než se na mě dostala řada. Pořád totiž máme kovidový režim. Mnoho lidí na ulicích už na něj nedbá, ale obchody, zaplať pánbůh, jej dodržovat musí. Úřady by je jinak bez pardónu a s velkou pokutou zavřely. To si každý dobře rozmyslí. Zaplatila jsem celých 20 Rupií (cca 7 Kč) za ty zázračné bílé kuličky a vydala se zpět. A jak tak jdu, přede mnou moje oblíbená mlékárna Parsi Dairy Farm! Jak jsem jen na ni mohla zapomenout? Je to nejstarší, nejznámější, ale hlavně nejlepší obchod v Mumbai!

Parsi Dairy Farm v Indii jsou jsou vyhlášené tím, že všechny výrobky jsou opravdu přírodní, vypěstované a vychované na vlastních, rodinných farmách. A všechno jsou to delikatesy. Původně jsem šla jen pro zdravý bílý jogurt. Jenže… Ty jogurty jsem samozřejmě koupila, ale taky jsem koupila Kesari Rasmalai. Rasmalai je TOP v indických desertech a měl by je ochutnat každý, kdo sem někdy zavítá. Přijet do Indie a neochutnat Rasmalai, to je jako navštívit Agru a vyhnout se Taj Mahalu.

Rasmalai je mléčný placatý knedlíček (říkají mu disk) v oříškovém, šafránovém, sladkém mléce. Je to opravdová delikatesa, obzvláště pro ty, kteří mají rádi sladké. Recept pochází z východní Indie, oblasti Bengálska a je oblíbený také v Pákistánu. Parsi jej však povýšili na rajskou lahůdku.

Cestou k taxi stanovišti jsem ještě neplánovaně u Gym stánku na ulici koupila novou podložku na jogu. V Mumbai, nakonec i v celé Indii se nakupuje pořád postaru. V jedné ulici, nebo čtvrti jsou desítky krámků, jeden vedle druhého s různým sortimentem. Musíte však vědět, co chcete a hlavně, kde se to prodává. Jinak si ušoupete podrážky. Teď, po jarním nekonečném lockdownu, hodně obchodů již znovu vůbec neotevřelo. Dnes se na mě ale usmálo štěstí. Supersoft karimatka a za pouhých 450 Rupii! Molly, miláčku ty tvoje splašený biologický hodiny made my day today!

Miluju Tě a taky dostaneš trochu Rasmalai. Ten knedlík můžeš, vždyť je ze zdrclýho mlíka.

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, India, Září 2020

besthelpinghands.com

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply