Hledá se nevěsta!

a nebo a nebo taky ženich.

Každé nedělní Timesy přinášejí celostránkovou seznamku. Teď, v době koronavirusu, je vše jiné. Tisk všech novin se téměř na celé dva měsíce úplně zastavil a teprve se pomalu znovu nadýchává. Všechny noviny jsou mnohem tenčí, protože schází to, co je živí. Reklamy. Takže, i ta ubohá necelá půlstrana ženichů a nevěst v dnešním vydání je rozhodně povzbuzující.

Domluvené svatby patří k Indii stejně jako koření, nebo saree. Nedá se však říci, že vše platí stejně. Záleží na rodině, tradicích a rovněž na místě, kde rodiny žijí. Ve velkém městě je to zcela odlišné, než na vesnici. A dnešní mladá generace se zamilovává a randí už hodně podobně, jako ta ze západního světa. Do svatby tady ale rodiče mluví vždycky. O Indii se říká, že je největší demokracií světa. Právem, protože zde vedle sebe žije nejvíce různých náboženství. A již po staletí tu spolu vegetují celkem spokojeně, vzájemně se totiž respektují. Být muslimem, křesťanem, hinduistou, nebo parsi prostě patří k vaší osobě a proto není žádna hanba o tom mluvit. I když,… často to ani není potřeba, pozná se to jednoduše. Podle jména a příjmení.

Nahlédněme do dnešní nedělní nabídky a poptávky.

Vybíráme podle kasty….

Hezký Gaur Brahmin chlapec, žijící v Noida, 5,8 stop vysoký, vážící 89 kg, vzděláním MBA B.Tech, zaměstnán u věhlasné singapurské společnosti hledá krásnou, vzdělanou dívku, podmínka: pouze ze stejné kasty. Tel.:…… email:…..

Brahminům patří na stupnici indických kast místo absolutně nejvyšší. Dokonce si stojí lépe než samotní maharajové a vládcové. Jsou to potomci kněžích a dodnes nejvíce uctívaní. Tato informace úplně stačí a všichní ví, z jaké rodiny chlapec pochází, ale také odkud. Gaur je proslulé, historické město v Západním Bengálsku. Tím se rozumí, že rodina bude nejspíš trvat na tradičních zvycích, což se často projevuje především v kuchyni.

Rozvedení mají taky šanci….

Zdravý, krásný, 43 letý, rozvedený Marwari chlapec, 6,2 stop vysoký, s vlastním byznysem a s ročním příjmem mezi 10 – 50 miliony Rupii, také velmi vzdělaný, s masters diplomem v marketingu z Lawrence Sanawar University v Sydney hledá kultivovavnou, krásnou a vzdělanou dívku, ve věku 26 – 32 let. Podrobnosti pouze na gmail….nebo WhatsApp.

Jak typické pro Indii! Je potřeba se trochu vytáhnout a vyzvdihnout osobní kvality. Prostě zaujmout! Jestli má tento “chlapec” děti a kolik, a zda jim platí třeba drahé školné, to v tento moment není důležité. Mimochodem, Marwari je indické etnikum, pocházející z jihozápadního Rajasthanu. Lidé Marwari jsou téměř vždy velmi bohatí a úspěšní v podnikání. Takže tento inzerát určitě nezapadne.

Elitní nevěsty hledají

Jain Shwetambaru, 29 let, 6,3 stop vysoká, ředitelka s titulem masters v marketingu. Žije trvale v Mumbai, otec je podnikatel. Její rodina je velmi bohatá. Hledá kompatibilního a dobře vzdělaného partnera.

Když si na inzerci připlatíte, dostanete se mezi VIP. Tady ta nejdůležitější informace je hned na začátku. Jainismus je jedno z mnoha indických náboženství a dá se říci, že také nejvice asketické. A Shwetambaru je jeho odnož. Jainové jsou silně věřící a přísní vegetariáni. Samozřejmě, že nejedí vejce, ale často odmítají i některou zeleninu. Tu, co roste pod zemí. Důvod? Při její sklizni dochází k usmrcení živočichů, kteří žijí pod zemí a v blízkosti kořenů. A ti nejvíce zbožní jainové dokonce nosí roušky, aby nevdechli hmyz. Už chápate, proč musí být partner kompatabilní?

Státní zaměstnanec…

48letý, 170 cm vysoký inženýr, vysoký úředník ústřední vlády (“A”) hledá svobodnou ženu mezi 35 – 40 lety. Kasta není důležitá. Email….

Tak to je terno! “A” skupina je TOP! Indická vláda své státní zaměstnance totiž doslova hýčká. A když se kariérně vyšplháte až do “áčka”, nejspíš vám bude přidělen byt nebo dům se služebnictvem, auto s řidičem, dovolené v letoviscích a umístěnka pro vaše děti na školách jako bonus. Áaaach.

Pro ty odvážné přidávám: Call free consultation at your home: +91 9962976000. Je přece květen, lásky čas! Good Luck!

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, květen 2020

besthelpinghands.com

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply