No konečně!

Dnes mě posral pták. No toto trvalo!

Žiji v Mumbai, blízko moře a společně se mnou taky mraky vran, holubů, volavek a tisíce mrňavých, nádherně zbarvených, které ani nedokážu rozpoznat. Téměž každý den chodíme s Molly do jednoho velkého parku. A až dnes se tu na mě usmálo konečně štěstí! Plesklo mi na nový šaty s takovou razancí, že jsem se až lekla.

Plesk! A je to tam!

Já na to věřím. A co vy?

Asi se všichni shodneme, že to může být i hodně otravný. Teda, třeba když spěcháte na rande, nebo na pohovor do nového zaměstnání a vaši zářivou blůzu, či nový oblek použije nějaký nad vámi zrovna poletující nevychovavnec jako svůj záchod. Nebo vaše auto! Tady v Mumbai stačí zaparkovat na “vhodném” místě na pár hodin a můžete rovnou do myčky.

Jak to někdo může mít rád?

Asi nikdo. Ale tohle hovínko je totiž ve skutečnosti symbol štěstí! Věřte nebo ne, za významem tohoto vzkazu, kdy pták podělá vaše auto, případně vás osobně, existuje celý mýtický svět. Je to nejspíš také znamení, že jdete správným směrem. Nebo jste na rozcestí a tedy impuls hnout se z místa!

Na rozdíl od naší Molly, která si své místo na čůrání a kakání vždy pečlivě vybírá a předem očmuchá, kdyby jí snad měl praskout močový měchýř, ptákům, je to nejspíš úplně jedno. A tak se z nich stali karmičtí poslové štěstí.

Ptačí hovínko prostě přináší štěstí! Věřte, že pokud pták znečistí vaše auto, váš majetek, nebo dokonce vás, budete konečně šťastni, nebo možná i zbohatnete. Čím více ptáků, tím více štěstí! Takže příště si pamatujte. Až vás posere pták, je to vlastně taková výhra v loterii!

Hotel Taj Mahal v Mumbai v obležení

Upřímně, neznám nikoho, kdo by si to hovno na hlavě, nebo na šatech užíval, nebo se dokonce radoval, že “konečně se ten holub usmál i na mě!” Jsme naštvaní, protože “proč zase já?” nemyslíme na nic jiného, než na nespravedlnost boží a jak ten flek z našich šatů dostaneme co nejrychleji pryč. Žádný strach! To naše hysterčení vůbec nebrání karmickým bohům v práci, která nám nakonec štěstí přinese. Takže, příště nehudrujte. Vydechněte s úlevou! Štěsti si konečně sedlo i na vás!

Nedávno jsme byly s Molly na procházce těsně u Gateway of India. Jsou tam tisíce holubů, které lidé krmí. Něco jako kdysi Trafalgar square v Londýně. Strašný! Zastavila tam limuzína, z které vystoupil řidič a z auta vytáhl obrovský pytel zrní. Říkala jsem si v duchu “Co blázní, vždyť to tu bude všechno ještě víc podělané!”….

Létající štěstí kolem Gateway of India

Beru to zpátky! Štěstí si musíme hýčkat!

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, Únor 2020

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply