Zbavte se hříchů!

ale také třeba strachů, které vás pronásledují. Dnes, 21.února 2020 k tomu máte jedinečnou příležitost!

Podle hinudistického kalendáře totiž slavíme MAHA SHIVARATRI, což je významný náboženský svátek na počest boha ŠIVY. A je rovněž známý jako “Padmarajarathi, neboli “Šivova velká noc”.

Chrám Mahadeswara v Karnataka

A proč je zrovna dnešek tak důležitý? Lidé věří, že právě v tento den se mohou pomocí motliteb zbavit minulých hříchů. Je to také příležitost k překonání temnoty a nevědomostí naší mysli.

Hinduisté jsou přesvědčeni, že stvoření a zničení vesmíru jsou cyklické povahy. Nebo-li každý konec vždy znamená také nový začátek.

Jedna legenda říká, že Šiva kdysi právě v tuto noc provedl svůj tanec uchování, stvoření a ničení. Jiný příběh říká, že lord Šiva tehdy spasil svět před zničením tím, že vypil jed z oceánu. On jej však nespolkl, čímž se zachránil. Jeho krk však navždy zčervenal.

Motlitby, neboli pooja začnou dnes v podvečer v 5:22 a budou se opakovat večer a ještě během noci. Mnoho věřících dnes navštíví chrámy zasvěcené bohovi Šivovi. Oblečou si něco nového, protože to přináší štěstí a přinesou do chrámu dary země ve formě mléka, jogurtu, medu, ghí, cukru a vody. I v soukromí domova mají naše motlitby a snaha po očiště stejný účinek. A hlavně! Nezapomínejte, že to je také začátek něčeho nového!

Bůh Šiva

Tak poslední upozornění pro všechny hříšníky! Dnes v podvečer, nebo v noci to můžete ještě napravit! Bůh Šiva je tu pro vás! Dnes je šťastný den!

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, 21.únor 2020

besthelpinghands.com

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply