Namaste….

Kdo jsem?

  • Jmenuji se Blanka Varma a kdysi jsem pár let žila mezi Prahou a namibijským Windhoekem, abych se pak na dobro usadila v Indii. Což nebylo tak složité, protože můj manžel je zdejší.
  • Tak, jako musíte obdivovat svého partnera, abyste s ním vydrželi, potřebujete milovat místo na zemi, kde žijete. A Indii opravdu musíte mít rádi hodně. Pak tu nejen přežijete a dokonce můžete být šťastni. I když je to občas dřina, já tady šťastná jsem.

Proč píšu?

  • Protože mě baví zdější obyčejný i neobyčejný život a takysi užívám svoji práci. Pracuji zde jako studijní poradkyně, ale rovněž se živím turismem, jako průvodkyně. Potkávám se často s novými lidmi a proto mi do života přicházejí stálé nové, zajímavé a mnohdy nepředvídatelné příhody.
  • Ale hlavně! Mě prostě baví bořit ty nekonečné mýty o této překrásné zemi, která je zcela právem nazývána “Incredible India”.

Blanka Jeetendra Varma, Mumbai, Indie, duben 2019

Author: blankavarma

Vyrostla jsem v Praze a celý život toužila žít v Africe. Na chvilku jsem si to zkusila, ale osud mě nakonec zavál dál na východ, do Indie. A jsem mu za to vděčna. Život v cizině a vedle cizince může učinit život vzrušující. A to ten můj nepochybně je. Můžete ho prožívat se mnou, jestli chcete. Vítejte na palubě!

Leave a Reply